ASL_7975 kopya+_edited.jpg

Aslı Akman

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlık

Çocuk Terapisi

Ergen Terapisi

Oyun Terapisi

Bilişsel Davranışçı Terapi

Wisc 4 Testi

Moxo Testi

Uzman Klinik Psikolog Aslı Akman Sabancı Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. İleri derecede İngilizce bilmektedir. Eğitimi boyunca birçok psikolojik araştırmalarda görev almış, çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık merkezlerinde staj deneyimleri olmuştur. Lisans mezuniyetinin ardından Londra’da Queen Mary University of London’da uzmanlığını alarak tezini “Ebeveyn stillerinin çocuğun özgüveni üzerine etkisi” üzerine yapmıştır.

Gebelik sürecinden itibaren anne babalara yolculukları boyunca destek vermeyi hedefler. Anne babalara ve çocuklarına yargılamadan, eleştirmeden onları anlayan bir şekilde ebeveyn ve aile danışmanlığı verir.

2-12 yaş grubu için Deneyimsel Oyun Terapisi yaklaşımını kullanır ve çocuklara tanıdan öte bakmayı tercih ederek davranışların altında yatan sebeplere odaklanmayı hedefler.


12 yaş üstü ergenler ile Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımı ile ilerlemeyi amaçlar.

 

Çocuk ve ergenlere yönelik Mindfulness, Bilişsel Davranışcı Terapi, Aile Danışmanlığı ve Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır. Çocuk testleri olarak WISC-IV Çocuklar için Zeka Testi ve MOXO Dikkat Testi eğitimlerini tamamlamıştır. Çocuk, ergen ve ailelere hizmet vermektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.