Palet

Atölyelerimiz

sanat intro

Sanat terapisi, zihinsel ve duygusal sağlığa yardımcı bir araç olarak yaratım sürecinin benzersiz etkisinden faydalanılarak günlük stresi azaltmak, endişelerden kurtulmak üzere geliştirilmiştir. Geleneksel psikoterapi, psikolog ile danışan arasında emek isteyen dürüst ilişki tesisi gerektirirken, sanat terapisinde bunu sağlamak çok daha kolaydır. Sanat terapisi de eğitimli bir sanat terapisti eşliğinde gerçekleştirilir ancak sanat terapistinin olanakları geleneksel terapistten çok daha esnektir.

Bir sonraki Sanat Terapisi Atölyemiz Psikologlarımızdan Uzman Klinik Psikolog Beril Börekçi yönetiminde 9 Ocak 2022 saat 13:00 de. Kaydınızı yaptırmayı unutmayın.

Oynayan çocukların Üstten Görünüm

Çocuklarımızda kendi duygu, düşüncelerini fark edebilme ve bunları sağlıklı şekillerde ifade edebilme becerileri günlük hayatlarında çok önemli bir yer kaplamaktadır. Çocuk kendisi ve çevresi arasında kurduğu iletişim ve paylaşımlarla kişiliğinin temellerini oluşturur. Her çocuğun kendisine has bir Dünya’yı algılama biçimi vardır. Bu algılama biçimi çeşitli davranışlarla kendisini dışavurmasına sebep olur. Çocuğu anlamanın en güzel yolu onu doğal bir oyunun akışı içerisinde gözlemlemektir. Çocuğun kendi özel Dünya’sını keşfetmenin en güvenli yolu onunla resim yapmak, hikayeler okumak, oyunlarda canlandırmalar sergilemektir. Çocuğun duygularını ona sorgulandığını hissettirmeden  anlamanın en keyifli yollarından birisi çocuk psikodramasıdır. Çocuk psikodraması bir eğitim değil, yani drama eğitimi olarak algılamamak gerekmektedir

Bir sonraki 5-7 Yaş grubu Psikodrama Atölyemiz Psikologlarımızdan Uzman Klinik Psikolog Ezgi Ecem yönetiminde 8 Ocak 2021 saat 14:00 de. Kaydınızı yaptırmayı unutmayın.