PHOTO-2021-12-27-15-15-59.jpg

Cahide Dağlıoğlu

Psikolojik Danışman

Uzmanlık

Evlilik-Çift ve Aile Terapisi
Ergen Terapisi
Yetişkin Terapisi

Psikolojik Danışman/Psikoterapist Cahide DAĞLIOĞLU, Çukurova Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans eğitimini  tamamlamıştır.


Uzmanımız, mezuniyetininin  ardından özel gereksinimli bireylerle çalışma hayatına başlamış, daha sonrasında bir çok devlet kurumunda okul  psikolojik danışmanı olarak çalışmıştır.

 

Bu esnada mesleğiyle ilgili eğitimlerine de devam etmiştir. Davranış Bilimleri Enstitüsünden Emre Konuk, Asena Yurtsever, Derya Altınay ile travmalarda etkili bir yöntem olan EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing- Göz Hareketleriyle Duyarsızlaşma ve Yeniden İşleme) Eğitimini ve süpervizyonunu; tamamlamıştır. Aldığı diğer eğitimler; Stanford Binet Zeka Testi Uygulayıcı Yetiştirme Kursu, Otizmli Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu, Dil ve Konuşma Güçlüğü Kursu, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi-Nevin Dölek,  Zekâ Oyunları Kursu, Terapötik Kartlar Eğitimi, Bütüncül Psikoterapi Eğitimi Teori Yılı (288 saat), Filial Terapi (Ebeveyn-Çocuk İlişkisi) Uygulayıcı Eğitimi (26 saat), Analitik Psikoloji Kuramı Temelli Psikoterapi Becerileri Eğitimi- Ümit Akçakaya, ,Aile Danışmanlığı Eğitimi (464saat),

 

Ayrıca dört yıl süren Bütüncül Psikoterapi Eğitimi’nin teori yılını tamamlamış, Uzm. Dr.Tahir Özakkaş ile vaka formülasyonu yılına devam etmekte ve çalıştığı bazı vakaları süpervizyon eşliğinde yürütmektedir. Psk. Dan./Psikoterapist Cahide DAĞLIOĞLU; 2007 yılından itibaren ergen, genç yetişkin, yetişkin, aile ve çiftlerle bireysel terapi çalışmalarına devam etmekte olup dinamik yönelimli terapi yöntemleri ve EMDR yöntemi ile danışanlarına hizmet vermektedir.