PHOTO-2022-02-17-18-35-31 (1)_edited_edited.jpg

Duygu Parlas

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlık

Çocuk Terapisi
Ergen Terapi
Özel Eğitim ve Rehab
ilitasyon

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Özgül Öğrenme Güçlüğü

Duygu Parlas, 2019 yılında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2021 yılında Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamladı.

 

Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi, Diskalkuli, Disgrafi), Yaygın Gelişimsel Bozukluk, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Asperger Sendromu, Down Sendromu, Mental Reterdasyon alanında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde uzun bir iş deneyimi mevcuttur.

Bununla beraber Psikoonkoloji alanında özel bir ekiple çocuklarla çalışma fırsatı bulmuştur.

 

Çocuk ve Ergenlerde kaygı, iletişim bozuklukları, motivasyon, sosyal ilişkiler, depresyon, uyku bozuklukları, fobi, kardeş kıskançlığı, tırnak yeme ve yas süreci gibi alanlarda çalışmaktadır.

 

Oyun Terapisi Eğitimi, Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, MMPI Kişilik Testi Eğitimi, WISC-R Zeka Testi Eğitimi, Çocuk Değerlendirme Testleri  Eğitimlerini (Frostig, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Bender, Catell, Kent Egy, D2 Dikkat Testi, Gestalt, Benton, Beier Cümle Tamamlama Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Goodenough Bir Adam Çiz, Metropolitan Okul Olguluğu Testi, Porteus Labirentleri Testi) ve bunlarla beraber Klinik Değerlendirme Testleri (Beck Depresyon, Beck Anksiyete, Beck Umutsuzluk ve SCL-90-R Psikolojik Belirti Tarama Testi) eğitimlerini tamamlamıştır.

 

Şu anda da Prof. Dr Ebru Şalcıoğlu’nun Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimine devam etmektedir.