AirBrush_20220222194738_edited.jpg

Ezgi Ecem Eren

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlık

Ergen Terapi
Aile Terapisi
Çocuk Terapisi
Çift Terapisi

 

Uzman Klinik Psikolog Ezgi Ecem Eren, Psikoloji lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 2012 yılında tamamlamıştır. Klinik psikoloji yüksek lisans eğitimini Beykent Üniversitesi’nde 2016 yılında tamamlamıştır. Birçok eğitim kurumunda ve kolejlerde anaokulu psikoloğu olarak çalışmış ve özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde aktif olarak danışan takibi yapmıştır.

Disleksi, yaygın gelişimsel bozukluk, davranım bozukluğu, enürezis, enkoprazis, duygu durum bozuklukları, asperger sendromu, otizm, down sendromu, mental retardation, dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi çeşitli problemleri olan çocuk ve ergenlerle ile çalışma fırsatı bulduğu özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde uzun bir iş deneyimi mevcuttur.  Özel olarak çocuklarda anksiyete bozuklukları, davranış ve uyum sorunları, gelişimsel süreçlerin takibi, aile ve çift terapisi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Davranış Bilimleri Enstitüsü Başkanı Emre Konuk'un yönetiminde birçok terapi üzerine eğitim ve süpervizyon, Nevin Dölek’ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi alan Ezgi Ecem Eren, Prof.Dr.Oğuz Tanrıdağ'ın düzenlediği Empati ve Benlik ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Önleme Çalışmaları konferans ve eğitimlerine katılım sağlamıştır. 2013 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi’nde 450 saatlik Aile ve Çift Danışmanlığı, Oyun Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini ve süpervizyonunu Prof. Dr. Mehmet Sungur’dan almıştır. Ezgi Ecem Eren Standford Binet Zeka Testi, Temel Kabiliyetler Testi uygulayıcısıdır.