gul_edited.jpg

Gülistan Öz

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlık

Ergen Terapisi

Yetişkin Terapisi

Psikodinamik Terapi

Travma

Kaygı ve Kaygı Bozuklukları

Depresyon

 Kayıp ve Yas

İhmal

İstismar ve Şiddet

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Panik Bozukluk

İletişim Problemleri

Klinik Psikolog Gülistan Öz, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmıştır. Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nde savaş mağduru çocuklarla grup seansları düzenlemiştir.

 

2017 yılından itibaren çeşitli psikolojik danışma merkezlerinde yetişkin danışanlar görmektedir.  2019 yılında Sivil Düşün ve İzmir Kadın Dayanışma Derneği ortaklığında Gönüllü Psikolog ve Avukat Ağı Oluşturulması Projesi’ne katılmış, halen bu proje kapsamında şiddete maruz bırakılan kadınlara danışmanlık hizmeti vermektedir. Proje kapsamında Dr. Psk. Pınar Önen’den süpervizyon almaya devam etmektedir.

 

2019 yılında CASA Jung ve Türkiye Dans Terapileri Derneği ortaklığında başladığı Dans ve Hareket Terapisi eğitimine Prof. Dr. Leandra Perrotta eğitmenliğinde devam etmektedir. 2020 yılında İstanbul’da bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde özel çocuklarla ve aileleriyle 1 yıl boyunca çalışmıştır. 2021 yılında Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nın iki yıl sürecek İHS psikososyal destek projesi kapsamında Psikanalist Ayça Gürdal Küey’in süpervizyon grubuna başlamıştır.

 

Lisans stajlarını, Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi Psikiyatri Servisinde, yüksek lisans stajını Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tamamlamıştır.

 

Klinik Psikoloji eğitimini Nişantaşı Üniversitesi’nde “Pandemi Döneminde Müzisyenlerdeki Kaygı Düzeyi ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu Belirtilerinin Psikolojik Dayanıklılık ve Kişilik Özellikleriyle İlişkisi” konulu teziyle tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca Prof. Dr. Devran Tan süpervizörlüğünde psikodinamik yönelimli danışan görmüştür.

Psikodinamik ekolle yetişkin danışan görmekte olup çalışma alanları; travma, kaygı ve kaygı bozuklukları, depresyon, kayıp ve yas, ihmal, istismar ve şiddet, obsesif kompulsif bozukluk, panik bozukluk, iletişim problemleri.

Üye olduğu dernekler, Çamurla Terapi Derneği, Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği, Türk Psikologlar Derneği.