HASAN BASRİ DEMİRÖZ -RESİM (1).jpg

Hasan Basri Demiröz

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlık

Uzmanlık Alanı:

Çocuk Terapisi

Genç ve Ergen Terapisi

Oyun Terapisi

Kum Tepsisi Terapisi

Öykülerle Terapi

BDT

EMDR

İlgilendiği Alanlar:

Kaygı

Korku

Öfke

Sınav Kaygısı

Kardeş Kıskançlığı

Teknoloji Bağımlılığı

Yeme Problemleri

Tuvalet Problemleri

Uyku Problemleri

Okul Problemleri

Davranış Problemleri

Benlik Problemleri

İlişki Problemleri

Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince asistan olarak görev yapmış ve bölümün çeşitli organizasyonlarında bulunmuştur. Daha sonra yüksek lisans eğitimini İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji’de almıştır. Yüksek lisansını oyun terapisi alındaki tezi ile tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sırasında çeşitli rehabilitasyon ve okullarda staj programlarına girmiş, lisans eğitimi bitince özel bir okulda görevine başlamıştır. Burada 13 psikolog ve psikolojik danışmana başkanlık yapmış olan Hasan Basri, çeşitli projelere katılmış ve çocuklarla birlikte birçok iyileştirici çalışma, psikoeğitim yapmıştır. 2016-2018 yıllarda Reyhana Seedat’tan oyun terapisi eğitim programına girmiş ve kendisinden aldığı süpervizyonlar sonrası Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifikası almıştır. Aldığı eğitimlerden sonra daha çok kum terapisi, kukla terapisi ve çocuk merkezli oyun terapisi, BDT temelli oyun terapisi üzerine yoğunlaşmıştır.

 

Bunların yanında Davranış Bilimleri Enstitüsünden EMDR 1. Düzey eğitimini almıştır. Çalıştığı kurumlarda oyun odası ve kum odaları kurmuş, çocuklarla çalışmalarına devam etmiştir.

Mehmet Teber’den çocuk alanına yönelik “Çocuk Psikopatolojisi”, “Çocuklarla İlk Görüşme” gibi birçok eğitim almıştır. Doç. Dr. Vahdet Görmez’in “Çocuklarda ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitim programına girmiş ve sertifikasyonunu almıştır. Bunun yanında Emre Konuk’tan EMDR eğitimi alarak eğitim sürecini tamamlamıştır.

 

Ayrıca, kişilik yapısını açıklamaya yönelen enneagram ile ilgilenmiş, İsmail Acarkan’dan “Enneagram Temel Eğitimi”, “İleri Düzey Enneagram Eğitimi”, “Enneagram Gelişim Sevileri” gibi birçok eğitim almış ve Enneagram Danışmanlık ile birlikte birçok projede yer almıştır.

Temel uzmanlık alanı çocuklar, çocuk psikolojisi, oyun terapisi ve ennagram olan Hasan Basri; özel okullarda psikolojik danışmanlık görevine devam etmektedir. Oyun terapisi süpervizyonlarını almaya devam ederek, çocuklara yönelik terapi hizmetini sürdürmektedir.