Fotoğraf_edited.jpg

Pınar Ocak Ovalıoğlu

Uzman Psikolojik Danışman

Uzmanlık

Üstün Zekalılar ( Özel Yetenek )
Ergen Terapisi
Biraysel Terapi

Pınar OCAK OVALIOĞLU, 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden, 2010 yılında ise Üstün Zekalılar Öğretmenliği (Çift Anadal Programı) bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılında Sosyoloji bölümünü Anadolu Üniveristesi  Açıköğretim Fakültesinde tamamlamıştır.

2007-2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi’nde PDR Anabilim dalında asistan öğrenci olarak çalışmıştır. Üstün zekalı çocuklar ile ilgili dernek ve kurumlarda hem eğitmen hem de psikolojik danışman olarak yer almıştır. Özel okullarda ve çeşitli vakıf okullarında öğrenci değerlendirmelerinde yer alan Pınar OCAK OVALIOĞLU, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde bölüm başkanlığı ve idari personel olarak görev yapmıştır.

Dezavantajlı çocuklar ile ilgili proje çalışmalarında yer almış ve 2016 yılında 6 ay süre ile proje uzmanı olarak görev yapmıştır.

  • Anne Destek Programı Uygulayıcısı Eğitimini AÇEV’den,

  • Çocuklarla İnsan Hakları Eğitimcisi Eğitimini Bilgi Üniveristesi’nden,

  • Gelişimsel geriliği olan çocuklara yönelik olarak iletişim; büyük kas becerileri;küçük kas becerileri, alıcı dil becerileri, kişisel ve toplumsal beceriler alanlarında çocuk ve ailelere eğitim verme yeterliliği kazandırmayı amaçlayan Küçük Adımlar Erken Eğitim Programı Uygulayıcısı Eğitimini İstanbul Üniveristesi  bünyesinde Sezgin KARTAL’dan,

  • 0-3 yaş arasında gelişimi risk altında olan çocukların aile eğitimleri konusunda çalışmayı içeren ECİ-Gelişimi Risk Altında Çocuğa Sahip Olan Aile Eğitimi Formatörlüğünü Halil İbrahim Diken ve ekibinden,

  • 6-16 yaş arası zeka tanılamasında kullanılan WISC-R testini İstanbul Üniversitesi’nden, 5-17 yaş arası özellikle öğrenme güçlükleri konusundada ayırıcı özellikleri olan  CAS Zeka testini İstanbul Üniversitesi’nde Tamer Ergin ve ekibinden almıştır.  

  • Yeşilay Üyesi olan Pınar OCAK OVALIOĞLU Yeşilay Teknoloji Bağımlılığı Formatörü eğitimini 2018 yılında tamamlamıştır.

  • Rorschach ve CAT Testleri ile Çocuğun Ruhsal İşleyişinin Değerlendirilmesi ve Bütüncül Psikoterapi Eğitimi devam etmektedir.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği,  Psikoterapi Enstitüsü Derneği,Hipnoz Derneği,  The Society for the Exploration of Psychotherapy Integration(SEPI),  Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı(Çekül) üyelik ve gönüllülük çalışmaları vardır.