IMG_5174_edited.jpg

Sıla Akdağ

Dil ve Konuşma Terapisti

Uzmanlık

Dil ve Konuşma Terapisti

Dil ve Konuşma Terapisti Sıla AKDAĞ Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünden mezun olmuştur. Öğrenimi sırasında pek çok klinikte staj deneyimine sahiptir. Şu anda Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi yüksek lisans programında eğitimine devam etmektedir.

 


Eğitim ve iş hayatı boyunca birçok kongre ve seminerlere katılmıştır. İş hayatında Farklı rehabilitasyon merkezlerinde birçok Farklı grupla çalışma fırsatı bulmuştur. Şu anda Akıcılık Bozuklukları (kekemelik, hızlı bozuk konuşma) - Dil Bozuklukları (gelişimsel, edinilmiş ve ikincil) - Ses Bozuklukları - Konuşma Sesi Bozuklukları (Bazı konuşma seslerini söyleyememe) - Otizm Spektrum Bozukluğu - Motor Konuşma Bozuklukları (Apraksi ve Dizartri) - Rezonans Bozuklukları (Dudak Damak Yarıklıkları) alanlarında terapi hizmeti vermektedir.

 


Introductionto PROMPT: Technique, Prompt Institute eğitimini tamamlayarak PROMPT klinisyeni olmuştur.
Prof. Dr. Kurt EGGERS’ın Ergen ve Yetişkin Kekemelik terapisi ve değerlendirmesi, kekeleyen bireylerde Bilişsel Davranış Terapisi eğitimlerine katılmıştır.

 


DIR®️ Floortime(101)Başlangıç Düzeyi, Egemen NAKIŞÇI ICDL eğitimini tamamlamıştır.


Palin Ebeveyn-Çocuk Etkileşim Terapisi (PCI) terapistidir. Okul öncesi dönem kekeleyen çocuklarda uygulanan yaklaşımı Michael Palin Centre tarafından verilen eğitimi Kevin Paul FOWER’dan almıştır.