PHOTO-2022-08-03-12-36-31 (1)_edited.jpg

Tugay Tosun

Doktorant Klinik Psikolog

Uzmanlık

Uzmanlık Alanı:

Genç ve Ergen Terapisi

Evlilik, Çift ve Aile Terapisi

Bireysel Terapisi

Yetişkin Terapisi

İlgilendiği Alanlar:

Depresyon

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Takıntı Bozukluğu

Kaygı ve Panik

Korku Fobia

Duygu Durum Bozuklukları

İlişkisel Problemler

Beslenme ve Yeme İçme Sorunları

Cinsel İşlev Bozuklukları

Yaşlılık Psikolojisi

Doktorant Psikolog Tugay Tosun İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2012 senesinde mezun olmuştur. 2016’da Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans Programından mezun olmuştur. 2021'de Medeniyet Üniversitesi Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Programında yüksek lisans yapmıştır. Günümüzde Arel Üniversitesi Psikoloji (Klinik Psikoloji) Doktora Programına devam etmektedir.

 

Geçmişte Kartal Belediyesi, Özel Pendik Bölge Hastanesi, Kızılay Altıntepe Tıp Merkezi gibi kurumlarda gençler, yetişkin bireyler, çiftler ve ailelerle çalışmıştır. Doğubeyazıt 1. Mekanize Piyade Tugayı'nda Uzman Psikolog (Sağlıkçı Subay sınıfında) olarak vatani görevimi tamamlamıştır. Şuanda Arel Üniversitesi Psikoloji doktora programına devam etmektedir.

 

Doktorant Psikolog Tugay Tosun hem gelişim psikoloğu hem aile danışmanı ve hem de klinik psikoloji alanında hizmet vermektedir. Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Çözüm Odaklı Psikoterapi, Stratejik Aile Terapisi uygulamaktadır. Depresyon, travma sonrası stres bozukluğu, takıntı bozukluğu, kaygı ve panik, korku, duygu durum bozuklukları, ilişkisel problemler, beslenme yeme içme problemleri, cinsel işlev bozuklukları gibi geniş yelpazeli psikolojik sorunlarla ilgilenmektedir. 15 yaş ve sonrası tüm bireylerle ilgilenmektedir. Alanında 10 yıllık deneyime sahiptir. İngilizce dilinde terapi yapabilmektedir.